suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop na podporu turistiky v zemích V4 na ZÚ Helsinky

Dne 28.4. se v prostorách ZÚ Helsinky uskutečnila prezentace národních agentur pro turismus V4 nazvaná Heart of Europe B2B Roadshow. Akci v Helsinkách organizačně zajistila agentura CzechTourism ve spolupráci se ZÚ Helsinky, který kromě koordinační podpory zajišťoval rovněž celkovou logistiku workshopu. Roadshow se zúčastnilo přes 60 zástupců subjektů cestovního ruchu, z toho se registrovalo přes 30 finských, dále byli přítomni velvyslanci V4 a zástupci finských médií.

Za široké pozornosti finských partnerů se dne 28. dubna uskutečnila v prostorách ZÚ Helsinky prezentace národních agentur pro turismus V4 nazvaná Heart of Europe B2B Roadshow. Akce pořádané agenturou CzechTourism se zúčastnili zástupci národních turistických centrál Slovenska, Maďarska a Polska a dále po šesti společnostech turistického průmyslu ze všech čtyř členských zemí V4. Českou republiku reprezentovali zástupci Bohemia Spa, Clarion Congress Hotel Praha, Co Dan Agentura, Jan hotels, Orea Hotels and Resorts a Spa Hotel Thermal.

Jednotlivé účastníky Roadshow představila Lucie Vallin, ředitelka zastoupení CzechTourism ve Stockholmu pro Skandinávii a Finsko. VZÚ Helsinky v úvodní řeči připomněl tradici turistického ruchu mezi Finskem a zeměmi V4 a v krátkosti promluvil o turistickém potenciálu regionu. Jménem přítomných velvyslanců Slovenska, Maďarska a Polska vyjádřil přesvědčení, že pozitivní trend z posledních let se podaří udržet a turistická výměna mezi Finskem a Střední Evropou bude dále narůstat. Akce se setkala se širokým zájmem finských partnerů, zástupců cestovních agentur, hotelů a dopravců, kterých se na akci zaregistrovalo přes 30.   

Podle aktuálních statistik počet finských turistů přijíždějících do České republiky v posledních letech setrvale narůstá. Zatímco v roce 2011 navštívilo ČR zhruba 45.000 Finů, v roce 2014 to bylo 65.000 a v roce 2015 dokonce 71.500. Za zmínku stojí skutečnost, že k tomuto významnému nárůstů za poslední čtyři roky došlo přesto, že společnost ČSA na jaře 2012 ukončila provozování leteckého spojení na trase Praha-Helsinky.