suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zájem o české subdodávky na největším finském subdodavatelském veletrhu Alihankinta 2016

Zástupci CzechInvestu evidovali v rámci své účasti na největším finském subdodavatelském veletrhu Alihankinta 2016 významný zájem o subdodávky z ČR. Úspěšný byl i doprovodný seminář o investičním prostředí v ČR a možnostech spolupráce finských zpracovatelských firem s českými subdodavatelskými společnostmi.

Ve dnech 27. – 29. září 2016 se v Tampere, centru finského zpracovatelského průmyslu, uskutečnil největší subdodavatelský veletrh v zemi Alihankinta 2016. V letošním roce se jej zúčastnilo přes tisíc vystavovatelů z více než 20 zemí a zavítalo na něj přes 18 tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti ze všech průmyslových a zpracovatelských odvětví.

Česká republika byla na veletrhu zastoupena agenturou CzechInvest, jež s podporou Velvyslanectví ČR v Helsinkách na svém stánku informovala zájemce o možnostech subdodávek z ČR a investičním prostředí v naší republice.

Stánek CzechInvestu

Stánek CzechInvestu

Za dalšího „českého“ zástupce na veletrhu lze považovat i finskou firmu Transtech Oy, člena skupiny Škoda Transportation, jež je předním výrobcem dvoupodlažních železničních jednotek a nízkopodlažních tramvají určených převážně pro náročné klimatické podmínky ve Skandinávii.

V rámci oficiálního doprovodného programu uspořádala agentura CzechInvest v prostorách výstaviště dne 28. 9. odborný seminář „Subcontracting in the Czech Republic“. Po přivítání hostů honorárním konzulem ČR v Tampere Anttim Jokinenem seminář zahájil zástupce velvyslance ČR ve Finsku Jaroslav Mandys, který ocenil dosaženou úroveň vzájemných ekonomických vztahů a poukázal na některé možnosti jejich dalšího rozvoje. V průběhu cca hodinového semináře poté seznámili představitelé CzechInvestu zástupce finských společností s investičním prostředím v ČR, možnostmi a schopnostmi českých subdodavatelských firem a možnými formami spolupráce.

Z pohledu CzechInvestu i Velvyslanectví ČR v Helsinkách lze považovat českou účast na veletrhu Alihankinta 2016 za velmi vydařenou. Bylo evidováno několik desítek cílených poptávek po dodavatelích z ČR a téměř desítka finských potenciálních investorů projevila zájem o případné umístění vlastní výroby do ČR.

Příští ročník veletrhu Alihankita proběhne v Tampere ve dnech 26. – 28. září 2017. Vzhledem k tradiční přítomnosti většiny významných finských zpracovatelských firem lze účast na ni jednoznačně doporučit všem českým dodavatelským společnostem.

 

Jaroslav Mandys, zástupce velvyslance, Velvyslanectví ČR v Helsinkách