english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Film Ženy v běhu na Evropském filmovém festivalu 2021 v Hongkongu

V rámci Evropského filmového festivalu v Hongkongu bude letos k vidění komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu (2019).

Evropský filmový festival v Hongkongu každoročně pořádají generální konzuláty zemí EU a Švýcarska v Hongkongu, Kancelář EU v Hongkongu spolu s místním partnerem Broadway Cinematheque. I přes nelehký rok se festival díky příznivé pandemické situaci podaří (i když jindy než obvykle) uskutečnit. K vidění bude  v období od 16. do 30. 4. celkem 19 evropských filmů. Podrobný program je k nalezení zde

Generální konzulát ČR v Hongkongu zvolil pro tento rok komedii  Ženy v běhu od režiséra Martina Horského. 

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu  zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela čelí denně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel  ji už dvacet let nechce požádat o ruku. Prostřední Bára touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka sice přítele má, ale  ten má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah.

Ženy v běhu budou k vidění 18. 4.  ve 13:50 v kině v IFC a 22. 4. ve 20:00 hodin v kině Broadway Cinematheque.