english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k cestování z ČR do Hongkongu a Macaa

Základní informace k cestování do HK a Macaa během epidemie koronaviru

 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Podrobné informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.


2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Vstup do Hongkongu/Macaa je umožněn pouze jejich rezidentům a dále osobám s povoleným pobytem v Macau/Hongkongu, ČLR a na Tchajwanu. Podmínkou pro vstup osob s povoleným pobytem v ČLR,  na Tchaj-wanu a v Macau je, že za posledních 14 dnů necestovaly mimo uvedená území. 

Tranzit přes území Hongkongu, respektive tranzit na mezinárodním letišti, je možný za určitých podmínek. Vztahuje se na letenky zakoupené v rámci jednoho bookingu. Zavazadla musí být odbavena až do cílové destinace a zapotřebí je vytištěná palubní vstupenka, nikoli jen elektronická. Další podmínkou je, že plánovaný pobyt v tranzitním prostoru nepřesáhne 24 hodin. Z tohoto aranžmá jsou vyloučeny všechny lety do pevninské ČLR, tj. přes Hongkong do ní nelze cestovat. Z ČLR přes Hongkong cestovat lze.


3. DOPRAVA:
Městská hromadná doprava v obou městech je funkční, je však třeba nosit ústní roušku. Doprava mezi Hongkongem a Macaem je pozastavena.


4. OPATŘENÍ:
Hongkong vstup:  rezidenti předkládají negativní test, popřípadě podstoupí test na letišti (další test absolvují 12. den po příletu a poslední 19. nebo 20. den po příletu). Při negativním výsledku testu je zahájena povinná 14-denní karanténa. Karanténa od 22.12.2020  probíhá vždy v hotelu který je na seznamu hotelů určených ke karanténě. Při příletu je tedy vždy nutné mj. nutné předložit vytištěnou rezervaci tohoto hotelu na dobu  14 dní od příletu a to v jazyce anglickém či čínském. Při pozitivním výsledku testu je osoba ihned dopravena do nemocniční izolace, kde setrvá až do úplného uzdravení. 

Macao vstup:  cestující předkládají negativní test. Poté následuje 21denní karanténa ve vládou určeném hotelu pro přijíždějící ze všech oblastí mimo pevninské ČLR a Taiwanu (tito absolvují 14denní karanténu).


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Hongkong

Macao