english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu MIF 2016 v Macau

Generální konzulát Hongkong se zúčastnil samostatnou expozicí mezinárodního veletrhu Macao International Trade & Investment Fair (MIF), který se uskutečnil ve dnech 20.-22. října 2016 na výstavišti hotelu The Venetian Macao.
 

Český stánek se realizoval v rámci Evropského pavilonu, který připravila  European Chamer of Commerce in Hong Kong. Evropský pavilon představil expozice vybraných generálních konzulátů, bilaterálních obchodních komor a evropských firem působících na hongkongském a makajském trhu.

Letošní 21. ročník MIF přitáhl pozornost tisícovky vystavovatelů z 50 zemí, partnerskou zemí bylo Portugalsko a partnerským městem Peking. Kromě mezinárodních a místní obchodních a investičních společností velkou část výstavní pĺochy obsadily národní expozice (Macao, Evropský pavilon, ASEAN, Tchaj-wan, Kanada, Latinská Amerika, pavilon portugalsky hovořících zemí, vybrané čínské provincie). Z ústředních témat veletrhu, ke kterým proběhly odborné semináře, lze uvést módu, farmacii a zdravotnictví, e-commerce, kreativní průmysl. Organizátor veletrhu MIF,  Macao Trade and Investment Promotion Insitute, který na rok 2017 plánuje společně s InvestHK a provincií Guangdong investiční misi do Prahy, výběrem ústředních témat reagoval na záměr makajské vlády diverzifikovat své hospodářství, které se nyní orientuje zejména na turistiku a pohostinství vč. provozování kasin.  

Generální konzulát na svém stánku představil Českou republiku jako vhodné místo k zahraničním investicím i k návštěvě turistických míst a historických památek. Propagační materiály CzechInvestu a CzechTourismu doplnily propagační materiály firmy Preciosa Lustry, která má v Hongkongu své zastoupení. Nádherné velkorozměrové lustry a skleněné skulptury této tradiční české firmy jsou v Macao i Hongkongu velmi dobře známy. Vybrané sály hotelu The Venetian jsou vybaveny lustry Preciosy, stejně jako kasino Galaxy, které své služby na veletrhu propagovalo upoutávkou na velký lustr v podobě diamantu, který dodala Preciosa. České sklo na veletrhu představila i makajská firma, která dováží zlacené skleničky firmy Astra Gold z České Lípy.

České firmy při pronikání na limitovaný makajský trh mají šance na úspěch s luxusním spotřebním zbožím jako je české sklo nebo výrobky potravinářského průmyslu (pivo, víno, likéry). Dalším perspektivním oborem jsou environmentální technologie určené pro Macao i sousední čínské provincie v deltě Perlové řeky. V této souvislosti Generální konzulát Hongkong plánuje účast na veletrhu environmetálních technologií MIECF v Macau od 30. března 2017 a uvítá zájem českých firem o účast. 

Milan Vágner

konzul pro obchod a ekonomiku,

Generální konzulát Hongkong

Evropský pavilon na MIF 2016

Evropský pavilon na MIF 2016

Český stánek na MIF 2016

Český stánek na MIF 2016