english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát Hongkong se zúčastnil veletrhu World SME Expo 2016

Generální konzulát Hongkong zajistil již poněkolikáté informační stánek na veletrhu malých a středních podniků, kde prezentoval podnikatelské a investiční prostředí v naší zemi i vybrané obory a firmy. Zájem návštěvníků o české komodity byl značný a v zásadě odpovídá propagačním akcím, které generální konzulát plánuje pro rok 2017.
 

Letošní ročník výstavní akce, pořádané v HK Convention and Exhibition Centre/HKCEC ve dnech 1.-3. prosince 2016 k prezentaci nových vývojových trendů místními i zahraničními malými a středními podniky, byl spojen s oslavou 50. výročí založení Hong Kong Trade Development Board/HKTDC. Tato místní TPO je současně organizátorem výstavy, která se uskutečnila již pošestnácté za účasti čtyř stovek firem z 33 zemí. Na přípravě akce se podílí hongkongské obchodní komory, asociace a instituce. Součástí World SME Expo byla výstava HK International Franchising Show a souběžně se v komplexu HKCEC uskutečnily i výstavy HKTDC InnoDesignTech Expo a Business of Intellectual Property Asia Forum.

Generální konzulát Hongkong se výstavy World SME zúčastnil již poněkolikáté s informačním stánkem, kde představil jak podnikatelské prostředí a zejména investičních příležitosti ve vybraných oborech, tak i turistické krásy naší země. Součástí expozice byly i prospekty z vybraných oborů českých firem, které v uplynulém období spolupracovaly s konzulátem při pronikání na místní trh (ekologie, potravinářský průmysl, spotřební zboží).

Během veletrhu proběhlo na české expozici několik desítek jednání s partnery z Hongkongu, Číny i dalších zemí regionu. Zájem byl o spolupráci a dodávky české produkce v oblasti textilního průmyslu (stroje i látky), potravinářského průmyslu (pivo, minerální voda, víno, zmrazené maso, ovoce a zeleninu). Dále byl zájem o české sklo, informační technologie a aplikace, zdravotnické prostředky a techniku, stavební materiály a architektonické služby, chemikálie a plastické hmoty. Jeden významný výrobce audiotechniky posoudí při další expanzi v Evropě výhody investičního prostředí v naší zemi.

Zájem místních firem o české výrobky byl značný a odpovídá propagačním akcím, které GK Hongkong plánuje realizovat v roce 2017. Jedná se o dvě účasti na veletrzích v oblasti ekologických technologií a zdravotnické techniky, prezentace českých potravinářských výrobků (zejména pivo a víno) a technologická mise v oblasti informačních technologií s důrazem na kybernetickou bezpečnost. České firmy, které mají zájem na uvedených akcích participovat, mohou kontaktovat přímo Generální konzulát Hongkong.

Milan Vágner

konzul pro obchod a ekonomiku, Generální konzulát Hongkong

Jednání na českém informačním stánku

Jednání na českém informačním stánku

Český informační stánek na World SME 2016

Český informační stánek na World SME 2016

Recepce k 50. výročí HKTDC

Recepce k 50. výročí HKTDC

Český informační stánek na World SME

Český informační stánek na World SME