english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR na environmentálním veletrhu MIECF 2016 v Macau

Generální konzulát ČR v Hongkongu se ve dnech 31.3.-2.4.2016 již tradičně zúčastnil 9. ročníku mezinárodního environmentálního veletrhu Macao International Environmental Cooperation Forum & Exhibition (MIECF) 2016, který se konal v luxusních prostorách výstaviště a hotelu The Venetian v Macau. Hlavním tématem letošního veletrhu MIECF bylo zpracování odpadů.

GK Hongkong byl i letos součástí společného pavilonu EU, v němž získal prominentní místo před celou řadou evropských společností a generálních konzulátů ostatních členských zemí EU. GK Hongkong prezentoval Českou republiku jako zemi, která dbá na životní prostředí, má vysoké standardy v jeho ochraně a jejíž výzkumné i soukromé instituce se zabývají vývojem nových technologií, jež ochranu životního prostředí dále rozvíjejí. Přítomnost GK Hongkong dále také umožnila využít této příležitosti k prezentaci České republiky jako ideální turistické destinace. GK Hongkong přivedl k samostatné účasti na MIECF 2016 ostravskou firmu Solbien s r.o., která se zabývá zpracováním odpadů.

Makajský veletrh MIECF má silnou podporu ze strany makajské vlády, jelikož zlepšení a udržení čistého životního prostředí a efektivní řešení nakládání s odpady patří k nejpalčivějším úkolům, které musí makajská vláda řešit. Veletrh MIECF se také těší podpoře Národní komise pro rozvoj a reformu ČLR, Ministerstva ochrany životního prostředí ČLR a Ministerstva vědy a technologie ČLR se strategickým cílem rozvíjení obchodní a technologické výměny v regionu jižní Číny. Ke spoluorganizátorům veletrhu MIECF patří provinční a regionální vlády z oblasti Delty Perlové řeky, a to oblastí Fu-ťien (Fujian), Ťiang-si (Jiangsi), Chu-nan (Hunan), Kuang-tung (Guangdong), Kuang-si (Guangxi), Chaj-nan (Hainan), S‘-čchuan (Sichuan), Kuej-čou (Guizhou), Jün-nan (Yunnan) a Hongkong.

I přesto, že kvantitativně je účast na veletrhu MIECF nižší než na podobných veletrzích v regionu, co do kvality návštěvníků lze hovořit o jednoznačné výhodě MIECF. Mezi návštěvníky veletrhu patří mj. členové státní správy s rozhodovacími pravomocemi sousedních čínských provincií a firem, které mají o rozvoj obchodu skutečný zájem. Přidaná hodnota účasti na tomto veletrhu v budoucnu pro české firmy tak tkví v tom, že se jedná o místo, kde dochází k interakci se soukromými i státními subjekty, které mají o rozvoj obchodních vztahů zájem, a to především o subjekty z oblasti jižní Číny a okolí.