english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na veletrhu environmentálních technologií a výrobků ECO Expo Asia v Hongkongu od 26. do 29. října 2017

Generální konzulát v Hongkongu zve české firmy k účasti na prestižním veletrhu ECO Expo Asia, který se uskuteční od 26. října 2017 na výstavišti AsiaWorld Expo nedaleko hongkongského mezinárodního letiště. Účast zahrnuje českou expozici a dále samostatný český odborný seminář, kde české firmy představí své výrobky a služby. Výzva k účasti navazuje na velmi úspěšnou českou expozici v roce 2016.  
 

Veletrh ECO Expo Asia (www.ecoexpoasia.com) patří mezi největší výstavy v oblasti vodního hospodářství/environmentálních technologií v Hongkongu i celém regionu. V roce 2016 se veletrhu zúčastnilo 325 vystavovateli z 19 zemí a 14 tis. návštěvníků. Veletrh je i místem zájmu zástupců státní sféry; vloni to bylo 400 státních úřadníků ze států ASEAN, Číny, Hongkongu a dalších zemí. Motto letošního ročníku je „Innovative Solutions for Greener Cities“ a hlavními tématy jsou: „Green Building and Energy Efficiency, Green Transportation, Waste Management and Recycling, Water Treatment and Quality Management“.

Hongkong je velmi perspektivní trh pro technologie a služby v oblasti environmentálních technologií s ohledem na prioritu tohoto oboru v agendě místní vlády, která vytvořila zvláštní fond na podporu recyklace v hodnotě 129 mil. USD, dalších 2,46 mld. USD bude alokováno do rozvoje integrovaného řízení odpadového hospodářství. Hongkong je nejen finančním a technologickým centrem regionu, ale i střediskem výstavnictví, kde mají své pobočky či přímo ústředí tisíce firem z celého světa a zejména z kontinentální Číny. Populace s více než 7 mil. obyvatel není velká, ale vazby Hongkongu zejména na kontinentální Čínu a přilehlou deltu Perlové řeky vytvářejí předpoklad obchodního úspěchu českých firem v regionu. Tomu má napomoci prezentace českých firem na veletrhu ECO Expo Asia.

Rozsah české účasti závisí na odezvě českých firem, stejně jako její forma, která může mít podobu samostatného českého pavilónu nebo české expozice v rámci výstavní plochy Evropské hospodářské komory v Hongkongu. Generální konzulát Hongkong připravuje projekt v rámci 2. výzvy MZV k podání návrhů projektů ekonomické diplomacie na rok 2017. Výzva k účasti navazuje na velmi úspěšnou českou prezentaci na ECO Expo v roce 2016, o níž najdete více informací na:

http://www.mzv.cz/hongkong/cz/obchod_a_ekonomika/aktuality_z_ekonomickeho_useku/ceske_firmy_se_uspesne_predstavily_v.html

Generální konzulát v Hongkongu vyzývá české firmy a instituce, které mají o účast v projektu zájem, aby nejpozději do 12. června 2017 kontaktovaly GK na adrese: commerce_hongkong@mzv.cz.

 

Milan Vágner, ekonomický diplomat, Generální konzulát Hongkong