česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ověřování dokumentů obnoveno

S ohledem na vývoj epidemiologické situace v Pákistánu bude velvyslanectví postupně obnovovat služby pro veřejnost, pozastavené v důsledku pandemie covid-19. Jako první se obnovuje ověřování dokumentů, zatím jen pro vymezený okruh žadatelů o pobytová oprávnění.

Objednávání termínů pro ověřování dokumentů je možné od 15. července 2020. Dočasně budou ověřovány pouze dokumenty žadatelů o pobytové oprávnění za jedním z těchto účelů:

  • Dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu za účelem studia
  • Povolení k dlouhodobému pobytu za účelem vědeckého výzkumu a žádosti o oprávnění k pobytu nad 90 dnů manželů a nezletilých dětí vědeckých pracovníků
  • Povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu za účelem společného soužití rodiny na území a žádosti o dlouhodobé vízum za účelem rodinným, jde-li o manžele a nezletilé děti cizince s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem na území České republiky
  • Dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu za účelem jiné vzdělávací aktivity, kulturním a sportovním

Žádosti o termín pro předložení dokumentů k ověření se zasílají e-mailem na adresu documents_islamabad@mzv.cz  a musí obsahovat plné jméno žadatele, popis dokumentů k ověření, účel předpokládaného pobytu v ČR a telefonní číslo žadatele. Obsazování termínů probíhá podle pořadí přihlášených. Podrobné informace o sjednávání schůzek najdete v anglické verzi těchto stránek.