česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza a konzulární služby v době pandemie

Konzulární úsek velvyslanectví je otevřen pro ověřování dokumentů. Zpracování víz je omezeno na určité ​​kategorie, stanovené opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, a počet přijímaných žádostí je nižší než při běžném provozu.

Velvyslanectví i během pandemie covid-19 poskytuje konzulární služby a vyřizuje žádosti o některé typy víz. Od návštěvníků se očekává dodržování opatření proti šíření viru: počet osob, které mohou současně vstupovat do areálu velvyslanectví, je omezený, povinné je nošení roušek nebo respirátorů, použití dezinfekčního prostředku na ruce a udržování alespoň dvoumetrového odstupu.

Žádosti o víza lze podávat pouze na velvyslanectví, zpracování českých víz ve VFS / Gerry’s Visa Center je pozastaveno.

Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravují a omezují vstup cizinců na území ČR a vydávání víz v zastupitelských úřadech ČR. Kategorie víz, která lze vyřídit na velvyslanectví v Pákistánu, jsou uvedeny v bodě III tohoto článku. To zahrnuje mimo jiné schengenská víza k návštěvě rodinných příslušníků občanů EU a ČR, dlouhodobá víza / povolení k pobytu pro studenty přijímané na bakalářské, magisterské a doktorské studium na českých univerzitách a dlouhodobá víza za účelem rodinným.