česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Outsourcing podávání žádostí o krátkodobá (schengenská) víza

Zastupitelský úřad v Islámábádu zahajuje od 3. prosince 2018 spolupráci s vízovým centrem společnosti VFS v Islámábádu. V důsledku toho bude možné podávat žádosti o krátkodobá (schengenská) víza kromě ambasády nově i ve vízovém centru v Islámábádu. Společnost VFS bude zajišťovat i sjednávání termínů pro podávání žádostí o víza, vč. termínů pro podání přímo na ambasádě.

Z toho důvodu již nebudou dne 15. 11. 2018 otevírány nové sloty pro podání žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum podle stávajícího objednávacího systému. Tento systém bude nadále platit pouze pro žadatel o dlouhodobá víza a pobytové tituly a pro žadatele o suplerlegalizaci ši jiné ověřovací úkony.

Více informací o fungování vízového centra a novém objednávacím systému pro žadatele o krátkodobá (schengenská) víza je dostupná na anglické verzi našich webových stránek. Prosíme o jejich pravidelné sledování, informace jsou postupně aktualizovány.

Rádi bychom tímto upozornili na to, že jiný způsob objednání pro podání žádosti o krátkodobé (schengenské) vízum, než kterým bude objednávací systém řízený VFS, již nebude možné!

Současně bychom rádi upozornili na upravený seznam podpůrných dokumentů, které jsou po zájemcích o krátkodobé (schengenské) vízum nově požadovány.

Děkujeme za pochopení a za Vaši spolupráci.