česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

O generálním konzulátu

Následující text přináší stručnou informaci o konzulární působnosti generálního konzulátu.

Generální konzulát ČR v Istanbulu působí na základě Konzulární úmluvy mezi ČSSR a Tureckou republikou, která byla podepsána v Ankaře dne 15. listopadu 1977. Úmluva byla publikována pod č. 33/1980 Sb.

Od 1. 6. 2023 je konzulární obvod generálního konzulátu nově  tvořen následujícími provinciemi: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Istanbul, lzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak a Yalova.

Generální konzulát v Istanbulu má mnohaletou tradici. Československá republika otevřela generální konzulát v Istanbulu dne 31. března 1927. Po omezení činnosti v letech 1939-1944 byla jeho práce plně obnovena v říjnu 1944. Stávající Generální konzulát České republiky v Istanbulu zahájil činnost současně se vznikem samostatné České republiky dne 1. ledna 1993.

Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR při plnění svých úkolů zpracovává a chrání osobní údaje v souladu s jeho povinnostmi vyplývajícími z platných právních předpisů týkajících se zpracování a ochrany osobních údajů.

Jeho povinnosti jsou stanoveny zejména v obecném nařízení o ochraně osobních údajů a zákonu o zpracování osobních údajů.