česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

O generálním konzulátu

Následující text přináší stručnou informaci o konzulární působnosti generálního konzulátu.

Generální konzulát ČR v Istanbulu působí na základě Konzulární úmluvy mezi ČSSR a Tureckou republikou, která byla podepsána v Ankaře dne 15. listopadu 1977. Úmluva byla publikována pod č. 33/1980 Sb. Konzulární obvod generálního konzulátu je v současné době tvořen následujícími provinciemi: Istanbul, Ardahan, Artvin, Balikesir, Bartin, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Canakkale, Corum, Düzce, Edirne, Erzurum, Giresun, Gümüshane, Karabük, Kars, Kastamonu, Kirklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Sinop, Tekirdag, Trabzon, Yalova, Zonguldak

Generální konzulát v Istanbulu má mnohaletou tradici. Československá republika otevřela generální konzulát v Istanbulu dne 31. března 1927. Po omezení činnosti v letech 1939-1944 byla jeho práce plně obnovena v říjnu 1944. Stávající Generální konzulát České republiky v Istanbulu zahájil činnost současně se vznikem samostatné České republiky dne 1. ledna 1993.

Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR při plnění svých úkolů zpracovává a chrání osobní údaje v souladu s jeho povinnostmi vyplývajícími z platných právních předpisů týkajících se zpracování a ochrany osobních údajů.

Jeho povinnosti jsou stanoveny zejména v obecném nařízení o ochraně osobních údajů a zákonu o zpracování osobních údajů.