česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: J. Ondřejka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise Hospodářské komory ČR do tureckého Samsunu

V dnech 23. - 26. 9. proběhla v černomořském přístavním městě Samsunu Mise Hospodářské komory ČR v rámci projektu EU-TR: Business Dialogue (projekt TEBD) s cílem podpory integrace a spolupráce podnikatelských komunit EU a Turecka. Partnery akce byla Samsunská obchodní a průmyslová komora a Generální konzulát ČR v Istanbulu.

Program mise byl dne 24. září 2020 zahájen podnikatelským fórem, kde ve slavnostně připravených prostorách hotelu Serra v Samsunu vystoupil s úvodním slovem předseda zahraniční sekce HK ČR a současně ředitel firmy TRANSCON Ilja Mazánek. Na jeho úvodní slovo navázali Ibrahim Cinar (člen boardu Samsunské komory), Jan Ondřejka (GK Istanbul, ekonomický konzul), Oguz Sandikci (vedoucí zahraničně-obchodní sekce Samsunské komory) a Jiří Hansl (ředitel zahraničního odboru HK ČR).

Po úvodních vystoupeních následovala B2B jednání, během kterých se u 7 stolů českých firem  - TRANSCON, Namara, Czech Space Alliance, Iguassu, Kovos Teplice, B:Tech a Strojírny Podzimek postupně vystřídalo téměř 50 tureckých partnerů.

Po ukončení B2B byla delegace přátelsky přijata v guvernérském paláci viceguvernérem provincie Samsun Hasanem Balci, který podobně jako starosta města Samsun Mustafa Demir, jehož návštěva navázala na viceguvernéra, vyjádřil podporu vzájemné spolupráci a rozvoji obchodních aktivit.

V pátek 25.9.2020 delegace navštívila Middle Sea Development Agency,  Samsun logistic center a přístav Samsun (Samsun port) – centra logistické přepravy tureckých výrobků do Ruské federace.

Návštěva Samsunu ukázala, že turecké regiony mají českému byznysu co nabídnut a tento zájem je oboustranný. Pro všechny účastníky i organizátory bude výzvou tento trend přes potíže spojené s COVID-19 rozvíjet a podporovat i do budoucna.

Jan Ondřejka, ekonomický diplomat GK Istanbul

Galerie


Mise do Samsunu