česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop: Business Opportunities for Czech Companies in Turkey in times of COVID-19

Za účasti tureckých i českých firem proběhl dne 2. září 2020 on-line workshop organizovaný Hospodářskou komorou ČR v rámci projektu EU Turkey-EU Business Dialogue s názvem: Business Opportunities for Czech Companies in Turkey in times of COVID-19.

Během workshopu vystoupili Radek Jakubský (viceprezident HK ČR), Oya Ersöz (ředitelka projektu TEBD), Jiří Čistecký (Generální konzul ČR v Istanbulu), Jan Ondřejka (obchodní rada, GK Istanbul), Zbyněk Drugda (Škoda Transportation) a Oguz Sandukci (Samsunská obchodní a průmyslová komora).
Oboustraně byla zdůrazněna nutnost udržení obchodních kontaktů a zvýšení četnosti vzájemných obchodních návštěv. Generální konzul Jiří Čistecký shrnul vývoj v turecké ekonomice v období COVID-19 a poukázal na příležitosti i rizika pro české firmy.
On-line workshop organizovaný Hospodářskou komorou ČR se ukázal jako přínosný pro posílení povědom o současné situaci v Turecku a připravil podmínky pro plánovanou misi Hospodářské komory ČR do Samsunu a Istanbulu v termínu 23-27.září 2020.