česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o stávajících režimových opatřeních v Turecku

Upozornění k situaci v Turecku k 19. 6. 2020.

Aktualizace:

Dne 18/06/2020 bylo dle veřejně dostupných informací potvrzeno 184.031 případů nákazy COVID-19, z čehož 4.882 souvisejících úmrtí. Vyléčených osob je 156.022.


Letecká doprava:

Anadolu Jet oznámilo na svých stránkách započetí mezinárodních letů do vybraných destinací

Turecká letecká společnost Turkish Airlines informuje, že začala s vybranými mezinárodní lety, podrobnější informace naleznete na stránkách dopravce zde. 


Vnitrostátní opatření Turecka

Opětovné vyhlášení částečného zákazu vycházení:

  • v sobotu dne 20. června 2020 platí v době od 9.00 do 15.00 po celém území Turecka všeobecný zákaz vycházení (tento zákaz se nevztahuje na studenty s případným doprovodem, kteří budou skládat příjímací zkoušky) 
  • v sobotu dne 27. června 2020 platí taktéž v době od 9.00 do 15.00 po celém území Turecka všeobecný zákaz vycházení (tento zákaz se nevztahuje na studenty s případným doprovodem, kteří budou skládat příjímací zkoušky) 
  • v neděli dne 28. června 2020 platí v době od 9.00 do 18.30 po celém území Turecka všeobecný zákaz vycházení (tento zákaz se nevztahuje na studenty s případným doprovodem, kteří budou skládat příjímací zkoušky) 

Další omezení:

Povinné nošení roušek:

  • Dle oficiální informace guvernérů provincií byla stanovena povinnost nošení roušek  Ankaře, Burse a Istanbulu
  • Doposud platí povinnost nošení roušek ve 45 provinciích: Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Istanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize, Şanlıurfa
  • Doporučujeme nosit roušku nejenom s ohledem na různá nařízení, ale také z důvodu vlastních ochrany a ohleduplnosti k ostatním.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Při vstupu do Turecka byla zrušena povinnost 14-denní karantény v místě pobytu, příchozí budou podrobeni kontrole zdravotního stavu, v případě pochybností o zdravotním stavu budou převezeni do zdravotnického zařízení.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emergency Response Coordination Centre (ERCC)/ European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations:Na uvedeném odkazu je možnost konzultovat mapu ve věci opatření COVID-19 (COVID-19 restriction measures in EUCPM Member States and Participating States).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Překročení pobytu:

Ministerstvo vnitra Turecké republiky zveřejnilo postup v případě překročení pobytu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doporučení při cestování mezi provinciemi z důvodu návratu do ČR/opuštění Turecka:

Před cestou mezi provinciemi včetně dopravy na letiště doporučujeme vzhledem k omezením informovat na consulate_ankara@mzv.cz v minimálním rozsahu uvedené trasy, jména a příjmení a číslem mobilního telefonu. Doporučuje se mít registraci v systému DROZD a uložená nouzová čísla Generálního konzulátu České republiky v Istanbulu (0090/5332573880) a Velvyslanectví České republiky v Ankaře (0090/5323751387).

Nutno nosit se sebou cestovní doklad a případně turecké ID (tzv. kimlik).

Při kontrole nutno poskytnout součinnost místním úřadům a deklarovat svůj úmysl opustit Turecko podpůrnými dokumenty (např. zakoupená letenka), včetně příslušného povolení od úřadu guvernéra.

Další informační zdroje pro COVID-19 v Turecku:

UPOZORNĚNÍ!  Generální konzulát uvádí informace v omezeném rozsahu – v plném znění je lze obdržet pouze od příslušných místních úřadů, dopravců a poskytovatelů služeb.