česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival Europe on Screen 2023 přináší ukázku české kinematografie

Na stříbrná plátna v Jakartě a dalších šesti indonéských městech se po roce opět vrací oblíbený filmový festival Europe on Screen. I letos přináší festival žánrově bohatou přehlídku skvělých filmů evropské produkce, z nichž mnohé si získaly hlasy porot i srdce diváků na mezinárodních filmových festivalech po celém světě. V rámci 23. ročníku festivalu bude uvedena také česká filmová komedie "Kdyby radši hořelo" (2022), která zpracovává v dnešní době aktuální témata dezinformací, pravd a lží v životě obyčejných lidí.

Velmi nás potěšilo, že byl tento snímek uveden v rámci tiskové konference, kterou byl program festivalu ve čtvrtek 8. června 2023 zahájen. Z reakcí publika bylo evidentní, že absurdní humor a současná témata filmu rezonují i v daleké rovníkové Indonésii.

Kromě tohoto celovečerního filmu bude mít Česká republika na festivalu zástupce také z řad krátkých filmů. Animovaný film Husa (2023) režiséra Jana Míky se představí v rámci pásma krátkometrážních filmů se sportovní tématikou.

Festival Europe on Screen se bude konat od 16. do 25. června 2023 v Jakartě, Bekasi, Bandungu, Surabaye, Medanu a Denpasaru. Během 10 dnů představí více než 100 celovečerních a krátkých filmů z 24 evropských zemí. Podrobné informace o programu najdete na webu https://europeonscreen.org/home.

 

Europe on Screen 2023

Europe on Screen 2023