česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Matchmakingový seminář profesionálů z oborů vodního a odpadového hospodářství; Jakarta, 16. října 2017

Velvyslanectví ČR v Jakartě uspořádá dne 16. října 2017 matchmakingový seminář českých a indonéských profesionálů z oborů vodního a odpadového hospodářství. Na podporu tohoto záměru MZV ČR schválilo pro rok 2017 financování v rámci programu na podporu ekonomické diplomacie. Cílem projektu je poskytnou českým firmám prostor pro prezentaci a zejména získání kontaktů s indonéskými partnery v daných oborech. Seminář se uskuteční na Matana university, kde v těchto oborech  již několik let probíhá česko-indonéská výzkumná spolupráce. Ta vedla před rokem k založení společného Center of Excellence, do kterého se zapojily i první české komerční subjekty. Záměrem matchmakingového semináře je tak podpořit další pokračování implementace výzkumu do praxe a generování komerčních příležitostí na této bázi.
 

Zastupitelský úřad v Jakartě vyzývá všechny české firmy, které by měly zájem o účast na uvedeném projektu, aby kontaktovaly úřad na e-mailovou adresu commerce_jakarta@mzv.cz. Kontaktní osobou na úřadě je obchodní rada Jakub Černý.

Indonésie je země jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik regionu a životní úroveň jejích více než 250 milionů obyvatel stoupá. Spolu s těmito trendy rozvoje roste i zátěž životního  prostředí a stoupá povědomí o nutnosti adekvátních opatření v oblasti vodního a odpadového hospodářství. Intenzivní rozvoj těchto odvětví je jednou ze zásadních priorit vlády, stoupá povědomí o související problematice a roste i objem financí na ni vyčleněných, a to jak ve veřejných tak soukromých rozpočtech. Daný sektor tak skýtá řadu obchodních příležitostí pro české firmy. Pro kvalitní vyhodnocení možností, které se jim nabízí, je velmi důležité poznat místní prostředí a specifika. Ze zkušenosti se ukazuje, že klíčovým faktorem pro úspěch v jakémkoli oboru, je v Indonésii nalezení správného místního partnera, popřípadě samozřejmě více partnerů, kteří usnadní a v řadě případů i vůbec umožní vstup na místní trh.

 

Jakub Černý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Jakartě