česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českého železničního průmyslu v Jakartě

Ve dnech 21. - 24. března 2018 navštívila Indonésii mise podniků českého železničního průmyslu zaštítěná oborovou asociací ACRI. Program mise zajistil zastupitelský úřad ČR v Jakartě spolu s místní kanceláří CzechTrade v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie podpořeného z finančních prostředků MZV ČR. Zástupci českého železničního průmyslu navštívili veletrh Railway Indonesia 2018, který je hlavním setkáním profesionálů v daném oboru, absolvovali přijetí na indonéském Ministerstvu dopravy a uskutečnili řadu B2B jednání s místními partnery, za účelem navázání konkrétní obchodní spolupráce.
 

Mise vedené asociací ACRI se zúčastnily firmy BONATRANS GROUP, a.s., ŠKODA ELECTRIC a.s., AMit spol. s r.o., VÚKV a.s. Za veřejnou sféru se k misi připojil Ing. Petr Kulovaný, zástupce ředitele odboru 51600 a vedoucí oddělení Afriky, Asie a Austrálie Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Pro většinu zúčastněných firem je Indonésie trhem zcela novým. Podle hodnocení účastníků je však evidentně trhem velmi slibným. To potvrdila i absolvovaná jednání naznačující široké možnosti perspektivního uplatnění výrobků a řešení nabízených podniky českého železničního průmyslu.  

Indonésie je země jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik regionu a životní úroveň jejích více než 250 milionů obyvatel stoupá. Spolu s těmito trendy rozvoje se stále zřetelněji ukazuje naprosto nedostatečný stav místní infrastruktury jako překážka dalšího rozvoje země. Intenzivní rozvoj infrastruktury je tak jednou ze zásadních priorit vlády, rozbíhají se projekty páteřních železničních koridorů a roste i objem financí vyčleněných na danou oblast. Daný sektor tak bezpochyby potenciálně nabízí řadu obchodních příležitostí pro české firmy. Pro kvalitní vyhodnocení možností, které se jim nabízí, je velmi důležité poznat místní prostředí a specifika. Ze zkušenosti se ukazuje, že klíčovým faktorem pro úspěch v jakémkoli oboru, je v Indonésii nalezení správného místního partnera, popřípadě samozřejmě více partnerů, kteří usnadní a v řadě případů i vůbec umožní vstup na místní trh.

 

Jakub Černý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Jakartě