česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Darren Whiteside
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise podniků českého železničního průmyslu do Indonésie

Ve dnech 21. - 24. března 2018 zamíří do Jakarty mise podniků českého železničního průmyslu zaštítěná oborovou asociací ACRI. Na podporu tohoto záměru schválilo MZV ČR pro rok 2018 financování v rámci programu na podporu ekonomické diplomacie. Cílem projektu je poskytnou českým firmám prostor pro prezentaci své výroby a specializace, seznámení se s místním trhem a navázání kontaktů s indonéskými obchodními partnery. Pobyt v Jakartě je načasován paralelně s konáním největšího specializovaného veletrhu v relevantním oboru Railwaytech Indonesia 2018, který poskytne vhodné podmínky pro efektivní využití cesty k seznámení se s lídry železničního sektoru Indonésie.
 

Zastupitelský úřad v Jakartě vyzývá všechny české firmy, které by měly zájem o účast na uvedeném projektu, aby kontaktovaly úřad na e-mailovou adresu commerce_jakarta@mzv.cz. Kontaktní osobou na úřadě je obchodní rada Jakub Černý. Mohou se samozřejmě rovněž spojit a účast koordinovat s ACRI - Asociací podniků českého železničního průmyslu a její generální ředitelkou paní Marií Vopálenskou vopalenska@acri.cz

 

Indonésie je země jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik regionu a životní úroveň jejích více než 250 milionů obyvatel stoupá. Spolu s těmito trendy rozvoje se stále zřetelněji ukazuje naprosto nedostatečný stav místní infrastruktury jako překážka dalšího rozvoje země. Intenzivní rozvoj infrastruktury je tak jednou ze zásadních priorit vlády, rozbíhají se projekty páteřních železničních koridorů a roste i objem financí vyčleněných na danou oblast. Daný sektor tak bezpochyby potenciálně nabízí řadu obchodních příležitostí pro české firmy. Pro kvalitní vyhodnocení možností, které se jim nabízí, je velmi důležité poznat místní prostředí a specifika. Ze zkušenosti se ukazuje, že klíčovým faktorem pro úspěch v jakémkoli oboru, je v Indonésii nalezení správného místního partnera, popřípadě samozřejmě více partnerů, kteří usnadní a v řadě případů i vůbec umožní vstup na místní trh.

 

Jakub Černý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Jakartě