česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTourism
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Roadshow v Jakartě cílí na indonéské cestovatele

Zahraniční kancelář CzechTourism v Hong Kongu ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Jakartě zorganizovaly v rámci regionální roadshow Discover Central Europe prezentační semináře pro místní profesionály. V jejich průběhu CzechTourism a jeho partnerské organizace z Maďarska, Polska a Slovenska 09. října v Jakartě prezentovaly své země a turistické možnosti zástupcům místních cestovních kanceláří. Národní turistické agentury doprovázelo osm soukromých subjektů, mezi nimiž měly převahu české cestovní kanceláře. Stěžejní částí celé akce tak byl matchmaking s místními turistickými agenturami před nadcházející turistickou sezónou.

Regionální roadshow propagující země V4 navázala na úspěšné série pořádané v předchozích letech. Jakartský seminář zahájil velvyslanec ČR v Indonésii a Singapuru Ivan Hotěk spolu s velvyslancem Slovenska. Následovaly prezentace národních turistických agentur České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska a také hlavních sponzorů akce – letecké společnosti Turkish Airlines.

Ředitel kanceláře CzechTourism v Hongkongu Jan Urban představil Českou republiku jako zemi příběhů na cestě za historickými a přírodními památkami, ale také např. za lázeňskými či gastronomickými zážitky.  České firmy se snažily cílit vedle již tradičně oblíbených destinací jako Praha, Český Krumlov či Karlovy Vary, také na další česká města a regiony se zaměřením na lifestyle aktivity.

Zájem místních partnerů jasně prokázal, že střední Evropa je v kurzu. Spolu s tím jak statisticky rostou počty turistů, je dále také jasně vidět, jak si čeští profesionálové v oblasti cestovního ruchu uvědomují nejen potenciál ale i rozdílné potřeby klientů z jednotlivých zemí regionu. I v tom jim akce obdobného typu dávají jedinečnou možnost seznámit se nejen s obchodními partnery, ale i s jejich zeměmi, lidmi a zvyky.

Projekt byl financován z prostředků na podporu ekonomické diplomacie, na kterém se podílelo ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo zahraničních věcí ČR.

 

Jakub Černý, Velvyslanectví ČR v Jakartě