česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kang Jendral
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec ČR v Indonésii se setkal s guvernérem provincie Západní Jáva

Velvyslanec Jaroslav Doleček se v rámci úvodních zdvořilostních návštěv v Indonésii dne 1. března 2021 setkal s guvernérem provincie Západní Jáva Mohamed Ridwan Kamil. Prodiskutovali úspěšné česko-indonéské projekty v rámci provincie, vzájemně se informovali o probíhajících a plánovaných aktivitách a nastínili další možný směr rozvoje oboustranné spolupráce.
 

České společnosti navázaly na historické tradice v oblasti strojírenství a obranného průmyslu a intenzivně komunikují s podniky v městě Bandung, které je centrem průmyslové výroby nejen v rámci  oblasti Západní Jávy, ale i z pohledu celé souostrovní země. V sektoru obranného průmyslu například probíhá úspěšná spolupráce mezi firmami PT. Pindad a Excalibur Army, s.r.o. ve formě lokální produkce spojené s transferem know-how a technologií. Rýsují se také slibné synergie mezi českými a indonéskými partnery zaměřenými na letecký průmysl. Guvernér Mochamad Ridwan Kamil během rozhovoru s velvyslancem České republiky Jaroslavem Dolečkem uvedl význam diverzifikace investic pro rozvoj budoucích strategických ekonomických vztahů mezi Českou republikou a Indonésií.

Další důležitou oblastí vzájemné spolupráce, která byla v rámci zdvořilostní návštěvy diskutována, je oblast zemědělství a potravinářského průmyslu. Guvernér zve do Západní Jávy české investory a podnikatelské subjekty k budování výrobních podniků a farem na pěstování zemědělských produktů a zpracování potravin. „Byl jsem několikrát v Praze a mám velmi rád kávu, možná dokážeme více spolupracovat v odvětví zemědělství…“ řekl během jednání guvernér.

Závěrem pozval guvernér velvyslance na další návštěvu, jejímž programem by měla být prohlídka již realizovaných projektů a další jednání zejména o možnosti uplatnění českých firem při realizaci komplexních řešení v oblasti budování zdravotnických zařízení a nemocnic v regionu Západní Jávy a debata o možné spolupráci v dalších oblastech zájmu na obou stranách.

 

Jakub Černý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Jakartě