česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ ČR Jakarta
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Live Your Dream – Visit the Czech Republic!

„Live Your Dream – Visit the Czech Republic!“ - tak zněl název akce, kterou zorganizoval český zastupitelský úřad v Jakartě ve dnech 29. - 30. 6. 2022 v úzké spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism a vízovým centrem VFS Global. Na dva semináře zaměřené na propagaci České republiky jako lákavé destinace pro indonéské turisty navazovaly vízové workshopy, jejichž cílem bylo seznámení aktérů cestovního ruchu s pravidly vízového procesu coby neoddělitelné součásti cestování do schengenského prostoru.
 


Zástupci významných místních cestovních agentur, médií a poboček mezinárodních leteckých společností se společně s Lukášem Pokorným z agentury CzechTourism vydali na poznávací cestu napříč Českou republikou. Obrazově bohatá prezentace zaměřená především na atraktivní lokality jednotlivých regionů byla doplněna o zážitky zprostředkované brýlemi pro virtuální realitu: adrenalinovou procházkou Prachovskými skalami, tancem na slovácké slavnosti nebo koupelí a ochutnávkou lázeňských oplatek v Mariánských Lázních.

V navazující přednášce vysvětlila vedoucí konzulárního úseku Gabriela Baharvand Benetková veškeré náležitosti podání vízové žádosti. „Nechali jsme účastníky semináře nahlédnout zblízka do naší vízové kuchyně. Věříme, že naše otevřenost ohledně jednotlivých kroků a požadavků na podpůrné dokumenty žádostí bude prospěšná pro všechny zúčastněné aktéry: turisté budou získávat víza rychleji, cestovní kanceláře budou pracovat efektivněji a velvyslanectví odbaví více vízových žádostí. Naší snahou je demonstrovat, že vízový proces je sice nezbytný, ale ne nutně bolestivý a nepřekonatelný předpoklad cesty do schengenského prostoru.“

Velvyslanec České republiky v Indonésii Jaroslav Doleček při zahájení semináře zdůraznil ideální načasování této akce, a to zejména s ohledem na post-covidovou revitalizaci cestovního ruchu a opětovný zájem o cestování. Indonésie postupně uvolňuje epidemiologická opatření, včetně zjednodušování podmínek vstupu do země za turistickým účelem. Stejně jako se zvyšuje zájem českých turistů o cestu na souostroví, hlásí také indonéské kanceláře nárůst zájemců o návštěvu střední Evropy. Semináře pořádané Velvyslanectvím České republiky v Jakartě se konaly právě s cílem pomoci oživení sektoru turistického ruchu a zvýšení povědomí o České republice coby zajímavé turistické destinace pro indonéské občany.

 

Live Your Dream - Visit the Czech Republic!

Live Your Dream - Visit the Czech Republic!