česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání

Co dělat při ztrátě cestovního pasu

Ztrátu i odcizení cestovního pasu je třeba neprodleně nahlásit místní policii a vyžádat si od ní protokol. Na základě tohoto protokolu vám bude na Velvyslanectví ČR v Jakartě, honorárním konzulátu Bali či Singapur vystaven náhradní cestovní doklad pro návrat do ČR. Tento cestovní doklad je určen k nutnému návratu do ČR a jeho časová platnost je omezena účelem cesty, přičemž maximální doba platnosti je 6 měsíců.

Upozorňujeme, že některé státy vyžadují od cizinců, kteří hodlají překročit jejich hranice, dobu platnosti cestovního dokladu minimálně šest měsíců. Tuto podmínku tedy náhradní cestovní doklad nesplňuje a jeho držiteli nebude umožněn vstup na území tohoto cizího sátu.

NCD

NCD

Pro vydání náhradního cestovního dokladu je třeba prokázat svoji totožnost a státní občanství ČR (kopie cestovního pasu, občanský či řidičský průkaz, popř. svědecká výpověď apod.) a předložit 2 barevné fotografie 3,5 x 4,5 cm, kde je bílé pozadí. Je nutná Vaše osobní účast.

Do vydaného dokladu je nutno si nechat zaznamenat imigrační policií potvrzení o legálním pobytu v Indonésii/Singapuru. Toto potvrzení vydávají příslušné Imigrační úřady v Indonésii či Singapuru.

Adresa Immigration Office v Jakartě:

Directorate General of Immigration

Jl. H.R. Rasuna Said Kav. 8 – 9

Jakarta Selatan

Tel.: 021 522 5038, 522 4658

Seznam hlavních Imigračních úřadů podle jednotlivých provinciích Indonésie (bohužel jen v indonéštině) lze nalézt zde, stačí kliknout na příslušný úřad dle názvu regionu, např. KANTOR WILAYAH DEPARTEMEN HUKUM DAN HAM BALI a otevře se příslušná adresa s kontaktem.

Po návratu do ČR je občan povinen ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu také ohlásit orgánu příslušného k jeho vydání.