česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci ambasády navštívili vízové centrum v Jakartě

Velvyslanec Jaroslav Doleček a pracovníci konzulárního oddělení společně navštívili dne 22. 12. 2022 vízové centrum v Jakartě, s nímž zastupitelský úřad spolupracuje při příjmu žádostí o krátkodobá schengenská víza. Vízové centrum je provozováno soukromou outsourcingovou firmou VFS Global a nachází se v obchodním centru Kuningan City v rušné části hlavního města.

Pracovníci VFS Global uvedli, že za poslední rok je ze strany indonéských žadatelů patrný rostoucí zájem o Českou republiku coby dovolenkovou destinaci. Co do počtu přijímaných žádostí o krátkodobá schengenská víza se nyní Česká republika řadí mezi pět nejvíce vytížených schengenských misí zde v Jakartě. Obecně platí, že Indonésané preferují cesty do západoevropských zemí a region střední Evropy teprve objevují. I díky aktivitě CzechTourism se nicméně daří naši zemi u místních žadatelů zviditelnit.

V prostorách vízového centra je promítáno propagační video, které poskytlo CzechTourism právě za účelem zvýšení vizibility České republiky u místních cestovatelů. V čekárně vízového centra jsou rovněž pro zájemce k dispozici brožury a informační letáky o České republice.

Vízové centrum je prvním místem, kde se indonéští cestovatelé setkávají s Českou republikou, proto je ze strany velvyslanectví dbáno na vysokou kvalitu služeb. Pracovníci konzulárního oddělení jsou s vízovým centrem v pravidelném kontaktu a monitorují, zda je pro vízové žadatele zajištěn maximální komfort při vyřizování vízových žádostí.

Návštěva vízového centra

Návštěva vízového centra

přílohy

Návštěva vízového centra 314 KB GIF (Obrázek) 30.12.2022