česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MaK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Částečná obnova vízové činnosti na ZÚ v Jakartě

S účinností od 1. srpna 2020 bude na Velvyslanectví ČR v Jakartě částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti.
 

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19. Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Při návštěvě konzulátu se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem. Snahou

Rozsah vízové činnosti

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Velvyslanectví ČR v Jakartě je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopen přijmout 10 žádostí o schengenská víza týdně a 10 žádostí o dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu týdně. Žadatelé se mohou registrovat pro sjednání termínu pro podání žádosti na e-mailu  visa_jakarta@mzv.cz

Žádosti o víza a povolení k pobytu budou nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled typů oprávnění a účelů pobytu, o které je možné žádat, naleznete v tomto článku v bodě III.

Upozorňujeme přitom, že v tuto chvíli je v případě žádostí o schengenská víza oprávněná kategorie rodinných příslušníků občanů EU omezena pouze na osoby vymezené definicí: Rodinným příslušníkem občana EU se rozumí jeho manžel, rodič, jde-li o občana EU mladšího 21 let, o kterého skutečně pečuje, potomek mladší 21 let nebo takový potomek manžela občana EU a potomek nebo předek anebo potomek nebo předek manžela EU, pokud je závislý na výživě nebo jiné nutné péči poskytované občanem EU nebo jeho manželem.

Rozsah vízových služeb, které konzulát může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. července 2020.

Upozorňujeme také, že žadatelé jsou povinni předložit doklad o splnění požadavků opatření před zavlečením infekčního onemocnění. Informace naleznete v tomto článku v bodu IV.

Rozsah I v případě udělení pobytového oprávnění je nadále nutné brát v potaz opatření upravující Vstup na území a karanténní opatření. Informace naleznete v tomto článku v bodu V.