česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na akcích v rámci dnů Evropy v Jakartě

Od 29. dubna do 28. května 2016 proběhl v Jakartě ve spolupráci Delegace EU a členských zemí EU měsíc Evropy. Kulturně-prezentační akce byly zaměřeny na rozšíření povědomí o Evropské unii a těšily se značnému zájmu návštěvníků. Česká republika byla zastoupena hned na několika akcích, v jejímž rámci propagovala svou filmovou a hudební tvorbu či tradiční české výrobky.
 

Festival evropského filmu

ČR byla na Festivalu evropského filmu 2016 zastoupena snímkem „Fair play“ režisérky A. Sedláčkové. Diváci v hlavním městě Jakartě měli možnost český snímek shlédnout celkem dvakrát, a to 3. a 5. května 2016 ve Francouzském, resp. Goethe Institutu.

EoS_1

EoS_1

EoS_audience

EoS_audience

 

Prezentace českých vín a české gastronomie

 

Recepce EU

Zastupitelský úřad ČR byl jedním ze šesti členských zemí EU, které se na samostatných stáncích prezentovaly při slavnostní recepci pořádané Delegací EU v Jakartě ke dni Evropy (9. 5.). Na českém stánku v podobě tradičního indonéského pouličního „street food“ vozíku mělo zhruba sedm stovek návštěvníků možnost ochutnat točené pivo „Primátor“, či některý z českých destilátů (Becherovka, Fernet, Slivovice).

Velvyslanci_Ambassadors

Velvyslanci_Ambassadors

 

český stánek_the Czech booth

český stánek_the Czech booth

Koncerty J. Svěceného

Běh EU

Poslední významnou akcí s českou účastí v rámci Měsíce Evropy byl již třetí ročník pětikilometrového běhu – EU5K Run/Walk, kterého se letos zúčastnilo 2000 běžců. V cíli běhu v areálu sídla Delegace EU pak měli účastníci a návštěvníci akce možnost občerstvení na celkem šesti stáncích jednotlivých členských zemí EU. Na českém stánku měli účastníci a návštěvníci akce opět možnost seznámit se s pivem „Primátor“.

Grobakh

Grobakh

 

účastníci_participants

účastníci_participants

Zastupitelský úřad by touto cestou rád vyjádřil poděkování partnerům Home Credit, Turkish Airlines, hotel Mandarin Oriental, Jakarta, Grandhotel Pupp K. Vary a hotel Royal Ambarukmo, kteří se na úspěšném zajištění akcí podíleli.