česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Fajar Hidayah Foundation
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český den na Islámské škole Fajar Hidayah

V sobotu 26. ledna 2019 se na Islámské škole Fajar Hidayah ve městě Kota Wisata v západojávanském regionu Cibubur konal Český den. Akci zorganizovalo vedení školy s podporou Velvyslanectví ČR v Jakartě a vedle žáků školy se jí zúčastnili čeští krajané žijící v Indonésii a sdružení do spolku Pepíček.

V programu Českého dne vystoupili žáci školy s pěveckým představením a v prostorách školy se konala výstava žákovských výtvarných prací na téma „Moje představy o životě v ČR a hlavní městě Praze“. Žáci připravili rovněž ochutnávku tradičních českých jídel, jako např. kulajdy.

V rámci programu vystoupil se svým proslovem český velvyslanec Ivan Hotěk. Ocenil zorganizování Českého dne jako příležitosti, kdy se žáci školy mohou aktivním způsobem dozvědět o životě, společnosti a kultuře v ČR, což je cennou průpravou pro jejich porozumění kulturním odlišnostem a další život v multikulturním světě.

Islámská škola Fajar Hidayah je součástí stejnojmenné nadace, kterou v r. 1998 společně založili manželé Draga Rangkuti, MBA a H. Mirdas Eka Yora, Lc., M. Si. V současné době spadá pod nadaci šest školských zařízení, včetně základní a střední školy v Kota Wisata a školy pro sirotky v Acehu. Školy nadace Fajar Hidayah poskytují dětem vzdělání založené na státních osnovách a orientované na rozvíjení mezikulturního porozumění.