česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: RaK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Indonésie a v rámci Indonésie od 9. února 2021

Dne 9. února 2021 vstoupila v platnost nová opatření upravující cestování cizích státních příslušníků do Indonésie a cestování v rámci Indonésie.

Národní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii vydala dne 9. února 2021 oběžník č. 8/2021, kterým prodlužuje zákaz vstupu cizích státních příslušníků do země. Nadále platí zákaz cestování do Indonésie za účelem turistiky. Tento zákaz platí rovněž i pro turisticky atraktivní ostrov Bali, byť se v nedávné době objevily na straně místní administrativy úvahy, že by Bali mohlo být opět otevřeno zahraničním turistům od konce června 2021. Vzhledem k tomu, že v Indonésii dochází od pol. června opět ke strmému nárůstu počtu nově nakažených covid-19, nelze předpokládat, že ke znovuotevření Bali pro zahraniční turisty dojde v dohledné době.

Vstup do země mají povolen pouze:

  • cizinci, kteří jsou držitelé diplomatických nebo služebních víz za účelem oficiální návštěvy na ministerské nebo vyšší úrovni,

  • držitelé platného povolení k přechodnému pobytu (KITAS) nebo trvalému pobytu (KITAP),

  • držitelé jednovstupních návštěvních víz specifikovaných v Nařízení Ministerstva pro právní a lidskoprávní záležitosti Indonésie č. 26/2020 (cesty za účelem výkonu nouzové a nezbytné práce, obchodního jednání, nákupu zboží, zkušební doby pro zahraniční zaměstnance, práce v sektoru zdravotnictví, potravinářství a humanitárním, členové posádek),

  • cizinci cestující do země se zvláštním zřetelem, kteří mají oficiální písemné povolení indonéské ministerské nebo vládní instituce,

  • cizinci cestující v rámci režimu cestovních koridorů bilaterálně dojednaných vládou Indonésie s vládami druhých zemí.

Opatření upravuje rovněž podmínky vstupu do země. Cizí státní příslušníci, kteří mají povolen vstup do Indonésie dle specifikace výše, jsou povinni se po příletu do země prokázat negativním PCR testem, který podstoupili max. 3 x 24 hod před odletem, během 24 hodin po příletu absolvovat opakovaný PCR test a podrobit se 5-denní karanténě v určeném hotelovém zařízení. Po absolvování 5-denní karantény jsou povinni podrobit se opakovanému PCR testu. Pokud bude výsledek testu negativní, mohou dále cestovat do cílové destinace v Indonésii, nicméně opatření doporučuje podstoupit navazující domácí 14-denní karanténu.  Absolvované PCR testy a karanténní pobyt v určeném hotelovém zařízení jsou zpoplatněny.  

S platností od 25. 04. 2021 Indonésie zakázala vstup do země všem osobám cestujícím z Indie a pozastavila vydávání víz pro indické občany. Zákaz se vztahuje také na všechny zahraniční návštěvníky, kteří pobývali v posledních 14 dnech na území Indie.

V případě cestujících ze zemí, které Indonésie považuje za vysoce rizikové z hlediska šíření covid-19, bylo rozhodnuto o prodoužení povinné popříletové karantény v určených hotelových zařízeních z 5x24 hod. na 14x24 hod. Toto prodloužení se prozatím týká cestujících z Indie (pouze indonéští občané), Filipín, Pákistánu, a Bangladéše.

Cestování v rámci Indonésie

AKTUÁLNĚ: Zesílená plošná opatření proti šíření COVID-19 v Indonésii platná od 03. 07. 2021

Podmínky cestování v rámci Indonésie upravuje Národní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii ve svém oběžníku č. 7/2021 ze dne 9. února 2021.

Cestování na Bali (platí zákaz přicestování ze zahraničí za účelem turistiky)

Letecky – Všichni cestující jsou povinni před nástupem k přepravě předložit negativní PCR test absolvovaný max. 2 x 24 hod. před odletem nebo negativní antigen test absolvovaný max. 24 hod. před odletem, vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

Pozemní a námořní cestou – Všichni cestující veřejnými i soukromými dopravními prostředky jsou povinni předložit negativní antigen rapid test absolvovaný max. 3 x 24 hod. před odjezdem, vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

Cestování z/na Jávu a mezi regiony na Jávě  (platí zákaz přicestování ze zahraničí za účelem turistiky)

Cestující v letecké přepravě jsou povinni před nástupem k přepravě předložit negativní PCR test absolvovaný max. 3 x 24 hod. před odletem nebo negativní antigen test absolvovaný max. 2 x 24 hod. před odletem.

Cestující ve veřejné pozemní přepravě mohou být náhodně podrobeni antigennímu testu nebo dechovému GeNose testu.

Cestujícím používajícím soukromých pozemních dopravních prostředků se doporučuje podstoupit PCR test, antigen test nebo GeNose test, a to max. 3 x 24 hod před započetím cesty.