česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indonésie dočasně uzavírá hranice pro vstup cizích státních příslušníků

National Task Force for COVID-19, vládní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii, vydala dne 28. prosince 2020 oběžník č. 4/2020, který nově upravuje podmínky cestování do Indonésie, a to v reakci na rozšíření nové mutace koronaviru covid-19 ve světě.

Vláda Indonésie dočasně zakazuje vstup do země a tranzit všem cizím státním příslušníkům, a to s platností od 1. ledna do 14. ledna 2021, přičemž doba platnosti opatření může být dále upravena dle aktuální epidemické situace. Zákaz vstupu se nevztahuje na držitele platného povolení k přechodnému pobytu (KITAS) nebo trvalému pobytu (KITAP) a držitele diplomatických pasů, kteří přijíždějí do země za účelem oficiálního jednání na ministerské úrovni a výše.

Cizí státní příslušníci, kteří mají povolen vstup do Indonésie dle specifikace výše, jsou povinni se po příletu do země prokázat negativním PCR testem, který podstoupili max. 2 x 24 hod před odletem, a na letišti podstoupit měření teploty a opakovaný PCR test. Následně jsou povinni podrobit se 5-denní karanténě v určeném hotelovém zařízení. Po absolvování 5-denní karantény jsou povinni podrobit se opakovanému PCR testu. Pokud bude výsledek testu negativní, mohou dále cestovat do cílové destinace v Indonésii. V případě pozitivního výsledku některého z PCR testů podstoupených po příletu či karanténě budou cizí státní příslušníci hospitalizováni. Absolvované PCR testy a karanténní pobyt v určeném hotelovém zařízení jsou zpoplatněny.  

Do vstupu nového nařízení v platnost (1. ledna 2021) nadále platí opatření dle předchozího Oběžníku č. 3/2020.