česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indonésie hlásí první případy onemocnění koronavirem COVID-19, počet případů v Singapuru se vyšplhal nad sto

Indonéský prezident Joko Widodo dnes (02.03.) v poledne oznámil, že Indonésie má první dva potvrzené případy nákazy koronavirem COVID-19.

Jde o 64-letou  ženu a její 31-letou dceru. Ženy pocházejí ze západojavánského Depoku (město cca 30km jižně od Jakarty) a v současné době jsou hospitalizovány na infekčním oddělení nemocnice Sulianti Saroso Infectious Diseases Hospital v severní Jakartě. Podle indonéského ministra zdravotnictví T. A. Putranto byly ženy v kontaktu s japonským občanem, který ve dnech 15.-19. února navštívil Indonésii a po návratu zpět do Tokia byl testován pozitivně na COVID-19. Ministr Putranto dále uvedl, že vláda je dobře připravena postarat se o další možné případy nákazy koronavirem v zemi. Dle ministra existuje v zemi více jak stovka nemocničních zařízení s izolačními pokoji a jejich zařízení odpovídá mezinárodnímu standardu. Indonésie v posledních týdnech čelila rostoucímu tlaku expertů i veřejnosti, že nepřistupuje adekvátně k testování pacientů podezřelých z nákazy COVID-19.

Singapur o víkendu ohlásil čtyři nové případy onemocnění koronavirem. Novými nakaženými jsou dva Singapurci, jeden občan Burmy a jeden Japonec. Počet případů COVID-19 v Singapuru se tak o uplynulém víkendu vyšplhal na 106 pacientů, přičemž 74 z nich se již plně uzdravilo. 

Českým občanům pobývajícím v Indonésii doporučujeme seznámit se s informacemi českého Ministerstva zdravotnictví o nákaze novým koronavirem COVID-19. Relevantní informace lze nalézt na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Pro informaci zveřejňujeme leták Ministerstva zdravotnictví Indonésie s přehledem nemocnic, kde lze vyhledat pomoc při podezření z nákazy koronavirem COVID-19.

Seznam nemocnic v Indonésii (PDF, 431 KB)