česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indonésie prodloužila zákaz vstupu cizích státních příslušníků

Národní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii vydala dne 26. ledna 2021 oběžník č. 6/2021, kterým prodlužuje zákaz vstupu cizích státních příslušníků do země.

Opatření omezující cestování cizích státních příslušníků do Indonésie prodlužuje platnost restrikcí z oběžníku č. 4/2020 a aktuálně platí do 8. února 2021. Lze předpokládat, že může být dále prodlouženo i po tomto datu. Vstup do země mají povolen pouze cizinci, kteří jsou držitelé diplomatických nebo služebních víz za účelem oficiální návštěvy na ministerské nebo vyšší úrovni, držitelé platného povolení k přechodnému pobytu (KITAS) nebo trvalému pobytu (KITAP) a nově i cizinci cestující do země se zvláštním zřetelem, kteří mají oficiální písemné povolení indonéské ministerské nebo vládní instituce.

Nové opatření upravuje rovněž podmínky vstupu do země. Cizí státní příslušníci, kteří mají povolen vstup do Indonésie dle specifikace výše, jsou povinni se po příletu do země prokázat negativním PCR testem, který podstoupili max. 3 x 24 hod před odletem, během 24 hodin po příletu absolvovat opakovaný PCR test a podrobit se 5-denní karanténě v určeném hotelovém zařízení. Po absolvování 5-denní karantény jsou povinni podrobit se opakovanému PCR testu. Pokud bude výsledek testu negativní, mohou dále cestovat do cílové destinace v Indonésii. Absolvované PCR testy a karanténní pobyt v určeném hotelovém zařízení jsou zpoplatněny.