česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí v r. 2021

Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR připravily i na rok 2021 několik aktivit v rámci programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Aktivity zahrnují dlouhodobější výuku i krátkodobé kurzy českého jazyka pro krajany a také finanční podporu projektů krajanských spolků v zahraničí.   

Konkrétně se jedná o:

  • Semestrální stipendijní studijní pobyty - stipendia jsou určena pro studenty z řad krajanů s přednostním zaměřením na obor čeština pro cizince a dále dle kapacity jednotlivých fakult a úrovně češtiny uchazeče i na další obory související s podporou udržení a rozvoje českého jazyka a literatury.
  • Čtyřtýdenní kurz českého jazyka pro krajany - kurz výuky češtiny určený krajanům starším 18 let žijícím v zahraničí, kteří se chtějí naučit jazyk svých předků nebo se v něm zdokonalit.
  • Dvou týdenní kurz metodiky výuky českého jazyka pro vyučující z řad krajanských komunit
  • Poskytování peněžních darů na krajanské projekty  - přednost mají krajanské projekty v rámci konkrétních a tradičních aktivit spolků, jako jsou kulturní či vzdělávací akce.

Podrobnější informace k jednotlivým aktivitám programu naleznete v přiloženém souboru.

Informace k programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí v r. 2021 (DOC, 79 KB)