česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve dnech 8. a 9. října 2021

Dne 28. prosince 2020 prezident republiky svým rozhodnutím, publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb., vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a stanovil dny jejich konání na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021.

Mimo území České republiky budou volby probíhat ve zvláštních stálých volebních okrscích, tedy na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí. Na Zastupitelském úřadě ČR v Jakartě budou moci volit občané ČR, kteří budou zapsáni ve zvláštním voličském seznamu, vedeném velvyslanectvím, nebo držitelé voličských průkazů.

Konec lhůty pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného Zastupitelským úřadem ČR v Jakartě je v neděli 29. srpna 2021.

Občané ČR, kteří jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů vedeném velvyslanectvím a chtějí volit v jiném volebním okrsku, než který spadá pod velvyslanectví (tedy např. i v ČR), mohou písemně požádat velvyslanectví o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů nebo o vydání voličského průkazu. Konec lhůty pro osobní podání žádosti o vydání voličského průkazu je ve středu 6. října 2021 do 16:00 hod.