česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o cestování do Indonésie a Singapuru

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR a vstupu do ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

INDONÉSIE

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 31. 03. platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním (KITAS/KITAP). Níže naleznete podmínky, za kterých mohou cizí státní příslušníci s dlouhodobým pobytovým oprávněním vstoupit na území Indonésie.

Podmínky vstupu na území Indonésie (PDF, 2 MB)

Podmínky vstupu na území Indonésie

Podmínky vstupu na území Indonésie

DOPRAVA:

Mezinárodní letecké spoje z a do Indonésie fungují v omezeném rozsahu. Aktuálně lze využít např. existujícího leteckého spojení Qatar Airways z Jakarty přes Doha do některých z evropských měst (Vídeň, Mnichov) nebo Garuda Airlines z Jakarty do Amsterodamu a odtud společností České aerolinie do Prahy. Je vždy potřeba se informovat u konkrétní letecké společnosti, zda v daném termínu let uskuteční a za jakých podmínek (test na COVID-19, prokázání návazné cesty z letiště příletu do cílové destinace apod.) budou cestující přijeti do přepravy. Velvyslanectví ČR v Jakartě může vyhotovit v případě potřeby a na žádost cestovatele potvrzení o itineráři cesty do ČR (za tímto účelem kontaktujte velvyslanectví prostřednictvím e-mailu jakarta@embassy.mzv.cz).

Vnitrostátní letecká doprava probíhá za zvláštních podmínek a je zajišťována zejm. domácí leteckou společností Garuda Airlines. V letadlech je možné využít jen 50% kapacity míst z důvodu dodržení odstupu, pasažéři musí prokázat negativní test na COVID-19 a prokázat nezbytnost své cesty. Cizí státní příslušníci cestující z některého z regionů Indonésie do Jakarty na návazný mezinárodní letecký spoj se musí prokázat letenkou na tento mezinárodní spoj, příp. také potvrzením o itineráři cesty vydaným zastupitelským úřadem (viz výše).  

OPATŘENÍ:

Jakarta: Zesílená restriktivní opatření, která vyhlásil guvernér Jakarty pro hlavní město dne 10. 04. s platností na dva týdny a posléze prodloužil do 22. 05, byla opět prodloužena, nyní s platností do 04. 06. K nejdůležitějším zesíleným restriktivním opatřením v Jakartě patří zákaz shromažďování skupin nad pět osob, zákaz veřejných náboženských, společenských a kulturních aktivit, omezení veřejné dopravy (v provozu pouze od 6:00 do 18:00), zákaz motocyklových taxi služeb (Grab, GoJek) a povinné nošení roušek na veřejných místech.

Další regiony Indonésie: Místní guvernéři stanovují restriktivní opatření platná pro svůj region v závislosti na epidemiologické situaci v místě. K těmto opatřením obecně patří zákaz shromažďování, zákaz veřejných náboženských, společenských a kulturních aktivit, omezení ekonomických aktivit a povinné nošení roušek na veřejných místech. V některých regionech Indonésie dochází rovněž k omezení fungování veřejných služeb a úřadů.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zahraničních věcí Indonésie

Ministerstvo zdravotnictví Indonésie

Aktuální informace k šíření koronaviru COVID-19 v Indonésii

 

SINGAPUR

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 24. 03. platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním. Možnost tranzitu přes singapurské letiště i pro cizí státní příslušníky by mohla být obnovena od 02. 06., a to v souvislosti s možným ukončením současného restriktivního režimu vyhlášeného 13. 04., s platností do 01. 06.

DOPRAVA:

Mezinárodní letecké spoje fungují ve velmi omezeném rozsahu. Níže naleznete aktuální informace k jednotlivým aerolinkám provozujícím letecké spojení se Singapurem.

OPATŘENÍ:

Singapur se připravuje na možné ukončení současného restriktivního režimu (tzv. circuit breaker), který byl vyhlášen 13. 04., s platností do 01. 06. Plánuje se obnovení některých služeb (domácí úklidové práce, doručovací služby, kadeřnictví, finanční a pojišťovací služby, IT) a mělo by dojít i k omezenému otevření škol, zejména pro absolventské ročníky. Naopak ekonomické, společenské a kulturní aktivity představující zvýšené zdravotní riziko zůstanou ještě po nějakou dobu utlumeny. Lidé by měli opouštět domovy nadále pouze v nezbytně nutných případech a pokračovat v práci z domova. K uvolňování opatření po 01. 06. by mělo docházet postupně v závislosti na epidemiologické situaci v zemi. Od 02. 06. by měla být obnovena možnost tranzitu přes singapurské letiště. Otevře se tak významný regionální hub a postupně se může oživit i dopravní obsluha dalších oblastí (např. indonéského Bali).

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zahraničních věcí Singapuru

Ministerstvo zdravotnictví Singapuru

Aktuální informace k šíření koronaviru COVID-19 v Singapuru

 

SULTANÁT BRUNEJ

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 24. 03. platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví Brunei Darussalam

Imigrační úřad Brunei Darussalam

 

VÝCHODNÍ TIMOR

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 13. 04. platí zákaz vstupu do země, letištního tranzitu, i opuštění země pro všechny občany i cizí státní příslušníky. Výjimky jsou udělovány z rozhodnutí Úřadu předsedy vlády.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Úřad vlády Východního Timoru