česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Tempo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jakarta prodloužila zesílená restriktivní opatření do 4. června

Zesílená restriktivní opatření, která vyhlásil guvernér Jakarty pro hlavní město dne 10. 04. s platností na dva týdny a posléze prodloužil do 22. 05, byla opět prodloužena, nyní s platností do 04. 06. Prezident Jokowi již dříve oznámil zákaz tradičního cestování za rodinami (tzv. mudik) v rámci postního měsíce ramadánu a zejména během jeho posledního týdne svátků Idul Fitri (Lebaran). V souvislosti s tímto zákazem došlo  k přerušení vnitrostátní letecké přepravy osob s platností od 24. 04 do 01. 06. Mezinárodní letiště Sukarno-Hatta v Jakartě zůstává v provozu pouze pro mezinárodní lety, nákladní leteckou přepravu a repatriační lety.  

K nejdůležitějším zesíleným restriktivním opatřením vyhlášeným guvernérem Jakarty patří zákaz shromažďování skupin nad pět osob, zákaz veřejných náboženských, společenských a kulturních aktivit, omezení veřejné dopravy (v provozu pouze od 6:00 do 18:00), zákaz motocyklových taxi služeb (Grab, GoJek) a povinné nošení roušek na veřejných místech. Ve druhé fázi platnosti opatření by dle jakartského guvernéra mělo docházet k jejich striktnějšímu prosazování a dozoru bezpečnostních složek nad jejich dodržováním. Přehled základních opatření na obrázku níže:

Restriktivní opatření v Jakartě

Restriktivní opatření v Jakartě

V souvislosti ze zákazem tradičního cestování za rodinami (mudik) v rámci muslimského postního měsíce ramadánu dochází k omezení možnosti cestování, a to následovně:

přerušení vnitrostátní osobní letecké přepravy (24. 04. - 01. 06.)

zákaz cestování za rodinami (mudik) auty, autobusy, motocykly (24. 04. - 31. 05.)

přerušení vnitrostátních dálkových vlakových spojů (24. 04. - 15. 06.)

přerušení vnitrostátní námořní přepravy (24. 04. - 08. 06.) 

Dle vyjádření MZV Indonésie se toto opatření netýká mezinárodních letů. Předmětné vyjádření přikládáme níže:

Omezení vnitrostátní letecké přepravy (PDF, 510 KB)