česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Hana Mikulenková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kouzlo indonéského Bali našlo výraz v abstraktních obrazech malířky Hany Mikulenkové

Výstava obrazů severomoravské malířky Hany Mikulenkové v umělecké galerii Kaktus Art Space v Sanuru na indonéském Bali byla zahájena slavnostní vernisáží v neděli 18. srpna 2019. Velvyslanectví ČR v Jakartě udělilo výstavě záštitu.  
 

Malířka Mikulenková v rámci výstavy prezentuje svoji nejnovější tvorbu z balijského ateliéru. Název výstavy „Eternal Island“ odráží její vztah k unikátnímu indonéskému ostrovu, který je jí velkou uměleckou inspirací. Kurátor výstavy Made Palguna shrnul výtvarný přístup Mikulenkové do citátu „Umění neprodukuje viditelné. Umění činí viditelným neviditelné.“ Mikulenková se zabývá abstrahováním barev flórálních motivů, dynamikou modré barvy oceánů, inspiruje se všemi odstíny zelené, které evokují barevnou škálu rýžových polí, na Bali takřka všudypřítomných. Umělkyně maluje své vjemy do nánosů vrstev a její zářivá paleta evokuje právě balijský ostrov.

Hana Mikulenková pochází z Valašského Meziříčí. Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor malba a jiná média, kde absolvovala v roce 2011. V roce 2017-2018 se zúčastnila vysokoškolského programu Darmasiswa, podporovaného indonéskou vládou, a studovala na Indonesian Institute of the Arts v Denpasaru. Momentálně pobývá a tvoří na Bali.

Výstavu mají návštěvníci možnost shlédnout do 1. září.