česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra zahraničních věcí ČR v Indonésii

Ve dnech 25. – 27. února 2016 se uskutečnila oficiální návštěva ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka v Indonésii. V Jakartě se 25. února 2016 setkal s indonéskou ministryní zahraničních věcí Retno Marsudi a přijal ho také prezident Indonésie Joko Widodo. Cílem návštěvy bylo zhodnocení česko-indonéských vztahů, projednání možností intenzívnějších obchodních kontaktů a výměna názorů na nejdůležitější otázky mezinárodního dění a regionální spolupráce.

L. Zaorálek a R. Marsudi/Mr. L. Zaorálek and Mrs. R. Marsudi

L. Zaorálek a R. Marsudi/Mr. L. Zaorálek and Mrs. R. Marsudi

Ministr Zaorálek pozval ministryni  Retno Marsudi i prezidenta Joko Widoda k návštěvě České republiky. ČR a Indonésie zároveň podepsaly Dohodu o  zrušení vízové povinnosti pro držitele diplomatických a služebních pasů a také memorandum o spolupráci mezi ministerstvy zahraničí. S indonéskou ministryní zahraničí se šéf české diplomacie shodl na přínosu česko-indonéských vazeb v řadě oblastí.

Během prvního dne návštěvy se v Jakartě také uskutečnil seminář organizovaný hospodářskými komorami obou zemí, jehož se zúčastnilo několik desítek podnikatelů z delegace organizované Hospodářskou komorou ČR.  V rámci druhého dne návštěvy si pak prezentace firem nabízejících dopravní technologie vyslechl indonéský ministr dopravy Ignasius Jonan. 

Ministr Zaorálek se dále setkal s koordinujícím ministrem pro politické, právní a bezpečnostní otázky Luhutem B. Panjaitanem, s ministryní námořnictví a rybolovu Susi Pudjiastutiovou, s ministrem obchodu Thomasem B. Lembongem a s předsedou Rady regionálních zástupců indonéského parlamentu Irmanem Gusmanem.

S guvernérem Yogyakarty Hamengkubuwono X pak v rámci třetího dne návštěvy ministr Zaorálek  jednal o ekonomické spolupráci.

Galerie


návštěva ministra