česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pxhere.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření proti šíření nového koronaviru v Indonésii a Singapuru

Indonésie a Singapur omezily letecká spojení s Čínou a nevpouští na své území osoby, které v nedávné době pobývaly v Číně.

Indonéská vláda v neděli 02. 02. rozhodla s okamžitou platností o zákazu vstupu a tranzitu osob, které v poslední době déle jak 14 dnů pobývaly v Číně, a to jako preventivní opatření proti nebezpečí rozšíření koronaviru 2019-nCoV. Současně vláda rozhodla o přerušení veškerého leteckého spojení s Čínou a to s platností od půlnoci z úterý 04. 02. na středu 05. 02. Českým občanům, kteří pobývají v Indonésii a mají pro návrat do ČR letenky pro přestup na území Číny doporučujeme, aby se obrátili na leteckou společnost s žádostí o změnu letu  v rámci partnerských aerolinek.

Indonésie ke dni 03. 02. nezaznamenala jediný výskyt onemocnění koronavirem na svém území. Ministr zdravotnictví Terawan Agus Putranto občany v uplynulých dnech opakovaně ubezpečil, že vláda i domácí zdravotnická zařízení mají situaci pod kontrolou a jsou připraveny rozšíření nákazy na území Indonésie zabránit.

Singapur zaznamenal přes uplynulý víkend osmnáctý případ onemocnění koronavirem. Od půlnoci z pátku 31. 01. na sobotu platí zákaz vstupu do Singapuru a tranzitu pro všechny osoby, které v nedávné době pobývaly v Číně. Singapurské letecké společnosti omezují letecké spoje s Čínou. Na mezinárodním letiště Changi Airport probíhají přísné zdravotnické kontroly cestujících přijíždějících do Singapuru. 

Další informace k aktuální situaci naleznete v článku "Opatření v souvislosti s šířením koronaviru ve světě" na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.