česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky cestování do Indonésie a v rámci Indonésie platné od 19. 12. 2020 do 08. 01. 2021

National Task Force for COVID-19, vládní agentura koordinující postup proti šíření koronaviru v Indonésii, vydala dne 19. prosince 2020 Oběžník č. 3 upravující podmínky cestování v zemi a do země během nadcházejících vánočních svátku a oslav Nového roku.

Cestování do Indonésie ze zahraničí

Pro cestování do Indonésie nadále platí aktualizované nařízení Ministerstva pro právní a lidskoprávní záležitosti Indonésie č. 26/2020 z října 2020, které zakazuje cesty za účelem turistiky. Na cestující do Indonésie (zahraniční i indonéští občané) se vztahují následující podmínky, platné od 23. prosince 2020 do 8. ledna 2021:

  • Cestující jsou povinni se po příletu do země prokázat negativním PCR testem, který podstoupili max. 2 x 24 hod před odletem. a na letišti podstoupit měření teploty a opakovaný PCR test. Do obdržení výsledku opakovaného PCR testu jsou cestující povinni strávit karanténu v určeném hotelovém zařízení

  • Cestující tranzitující přes Indonésii jsou povinni absolvovat PCR test, pokud platnost původního PCR testu 3 x 24 hod. během doby tranzitu vyprší.

 

Cestování v rámci Indonésie

Podmínky nařízení pro cestování v rámci Indonésie jsou platné od 19. prosince 2020 do 8. ledna 2021 a obnáší následující:

  1. Cestování na Bali

    • Letecky – Všichni cestující jsou povinni před nástupem k přepravě předložit negativní PCR test s platností max. 7 x 24 hod. před odletem,vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

    • Pozemní a námořní cestou – Všichni cestující jsou povinni předložit negativní antigen rapid test s platností max. 3 x 24 hod. před odjezdem,vyplnit webový e-HAC formulář a předložit QR kód vygenerovaný formulářem.

  2. Cestování z/na Jávu a mezi regiony na Jávě

    • Cestující používající veřejnou i soukromou přepravu jsou povinni absolvovat negativní antigen rapid test s platností max. 3 x 24 hod. před odjezdem,vyplnit webový e-HAC formulář a mít k prokázání QR kód vygenerovaný formulářem (povinnost vyplněného e-HAC formuláře se nevztahuje na vlakovou přepravu).