česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro přicestování do ČR

AKTUÁLNĚ: Vláda ČR schválila dne 4. května 2020 usnesení č. 511, kterým se s účinností od 11. května 2020, 00:00 ruší povinnost občanů ČR a příslušných kategorií cizinců předem oznámit datum a způsob repatriace vyplněním online formuláře MZV ČR. Dále pozbývá platnost zákaz nevyužívat po překročení státní hranice ČR při cestě do místa bydliště veřejnou hromadnou dopravu a taxislužbu.

V návaznosti na usnesení Vlády ČR  č. 495 z 30. dubna informujeme, že osoby vstupující na území ČR mají i nadále povinnost (kromě výjimek) předložit při vstupu na území potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID 19 nebo nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici, která rozhodne o karanténním opatření. S platností od 1. května lze do 72 hodin od vstupu na území také předložit krajské hygienické stanici potvrzení o negativním PCR testu absolvovaném na území.

Informace o pravidlech pro vstup na území ČR a karanténní opatření s platností od 11. května 2020, 00:00 po dobu trvání nouzového stavu naleznete na web stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Informaci o odběrových místech, kde si mohou nechat občané udělat test, i když nemají příznaky ani doporučení či žádanku od lékaře (cena je cca 2900,- Kč) naleznete na web stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.