česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZOO Liberec
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednáška ZOO Liberec na rezidenci velvyslance

Dne 30. dubna 2019 proběhla na rezidenci velvyslance přednáška pracovníků ZOO Liberec, která přiblížila zhruba padesátce přítomných historii vstupu země do EU a její moderní angažovanost prostřednictvím podpory nevládních organizací, konkrétně organizací působících v oblasti ochrany životního prostředí.

Přednášející představili zdokumentované akce a úspěchy dosažené na poli ochrany životního prostředí v rámci projektů financovaných institucemi v ČR, nevládními organizacemi i s podporou Velvyslanectví ČR v Jakartě. Podrobně seznámili účastníky prezentace s výsledky projektů na ochranu želvy obrovské a s likvidací obchodu s nelegálními produkty v regionu. Reálné úspěchy byly dosaženy především díky podpoře regionálních administrativ, které ve spolupráci s českými subjekty vytvořily podmínky pro činnost dobrovolníků financovaných z prostředků státního rozpočtu ČR.

Podařilo se, především v provincii Aceh na Sumatře a v regentství Berau na Jižním Kalimantanu, prosadit významné zásahy proti organizátorům nelegálního obchodu a obchod zásadně eliminovat.  Významnou se jeví především skutečnost, že prezentované projekty zahrnují regionální doprovodné programy vzdělávání a vyhledávání nových příležitostí obživy místního obyvatelstva.