česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu na Velvyslanectví v Jakartě

Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01 – autoevaluační cesta na Velvyslanectví ČR v Jakartě (29. – 31. ledna 2020)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR zahájilo v říjnu 2018 realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec září 2020. Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01  je financován v rámci národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

V jeho rámci se ve dnech 29. až 31. ledna 2020 na Velvyslanectví České republiky v Jakartě uskuteční autoevaluační cesta zaměřená na ověření podmínek a praxe v rámci procesu zpracovávání krátkodobých schengenských víz.

Účelem autoevaluační cesty je ověření aplikace unijních i navazujících národních předpisu v oblasti krátkodobých víz. Cílem je dosáhnout jednotného postupu vízových pracovišť ve všech krocích celého vízového procesu a harmonizovat tyto kroky v rámci jednotné vízové politiky EU/Schengenského prostoru. Autoevaluační cesty vedou ke zvýšení kvalifikace a odbornosti konzulárních pracovníků a hrají důležitou roli v profesionalizaci vízových pracovišť zastupitelských úřadů ČR.

Daný projekt přímo navazuje na projekt Realizace konzulárního školícího modulu, reg. č. ISF/4/01, který se uskutečnil v letech 2016 – 2018.