česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: RK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání ocenění indonéským účastníkům dětské výtvarné soutěže Lidice 2017

Velvyslanec Ivan Hotěk předal dne 15. ledna pamětní diplomy pěti dětem z Indonésie, jejichž práce byly oceněny ve 45. ročníku výtvarné soutěže Lidice.
 

Malí výtvarníci se zúčastnili slavnostního předání na rezidenci velvyslance v Jakartě společně se svými rodiči a zástupci škol. Děti si přijely do Jakarty převzít svá ocenění z dálky. O vítězné výtvarné talenty pečují školy Ananda Visual Art v západojávanském Bandungu a SD Muhammadiyah a SMP Muhammadiyah z oblasti Gresik ve Východní Jávě. Jejich práce byly vystaveny společně s dalšími díly dětských účastníků soutěže z celého světa v Lidicích od června do listopadu 2017.

Velvyslanec Ivan Hotěk při příležitosti předání cen připomněl význam a historické souvislosti soutěže Lidice. Ocenil zájem indonéských dětí o účast v soutěži a vyjádřil naději, že ve svém výtvarném snažení budou dále pokračovat a rozvíjet jej.   

Tématem následujícího, již 46. ročníku soutěže Lidice je „Voda (nad zlato)“. Dětští výtvarníci mohou posílat svá díla do soutěže s uzávěrkou dne 28. února 2018. Podrobné informace k účasti v soutěži lze nalézt na odkazu www.mdvv-lidice.cz/vyzva.