česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: RK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Jakartě se konal 9. ročník Veletrhu evropského vysokoškolského vzdělávání EHEF

První listopadový víkend (4.-5. 11.) se v Jakartě uskutečnil již 9. ročník Veletrhu evropského vysokoškolského vzdělávání EHEF. Univerzity a vysoké školy ze zemí EU na svých prezentačních stáncích nabízely informace pro zájemce z řad indonéských studentů o možnostech studia v bakalářských, magisterských i postgraduálních programech.

Mezi evropskými vzdělávacími institucemi byla letos přítomna i Česká zemědělská univerzita. Veletrhu se zúčastnilo i několik velvyslanectví zemí EU, u nichž se zájemci mohli informovat o širších možnostech vysokoškolského studia a vzdělávacích systémech v zemích EU, i o vízových náležitostech studijních pobytů. Se svým infostánkem bylo přítomno i Velvyslanectví ČR v Jakartě.

V současné době studuje na vysokých školách v zemích EU kolem 9 600 studentů z Indonésie. Zájem o studium v EU přitom mezi indonéskými studenty rok od roku roste, což dosvědčuje každoročně se zvyšující zájem mladých Indonésanů o veletrh EHEF. Letos se na veletrh dostavilo v porovnání s loňským rokem opět o něco více zájemců o studijní informace. A to i na stánek českého velvyslanectví, které zájemcům zodpovědělo nejen řadu obecných dotazů ke studiu v České republice, ale poskytlo i spoustu konkrétních informací o studiu na prestižních vzdělávacích institucích v ČR indonéským studentům, kteří ukázali již zcela konkrétní zájem o studium v České republice.   

EHEF 2017 studenti

EHEF 2017 studenti