česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Radomír Karlík
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Ivan Hotěk jednal s ministrem obrany Indonésie

Dne 30. 4. 2018 byl velvyslanec Ivan Hotěk přijat indonéským ministrem obrany Ryamizardem Ryacudu. Setkání navázalo na jednání velvyslance s velitelem armádních vzdušných sil Y. Sutisnem a vrchním velitelem Národní armády Indonésie H. Tjahjantem z konce března letošního roku.
 

Indonéský ministr obrany při setkání uvedl, že si osobně velmi váží dobrých vztahů mezi ČR a Indonésií v oblasti obranné spolupráce, které sahají hluboko do minulosti. Indonéská armáda nakupovala a ke spokojenosti používala a stále používá vojenskou techniku z bývalého Československa. Český vojenský průmysl tak má v zemi velmi dobré jméno.

Velvyslanec Ivan Hotěk podotkl, že ČR je sice relativně malou zemí co do velikosti, dokáže se ale prosadit ve světě v oblasti znalostní ekonomiky a nových technologií, a to i ve sféře obranného průmyslu. Letos na podzim se zástupci českých zbrojařských firem budou opět účastnit veletrhu IndoDefence pořádaném v Indonésii a česká strana věří, že jejich účast bude impulsem k dalšímu prohloubení bilaterální spolupráce v oblasti obranného průmyslu.