česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MO Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Ivan Hotěk se setkal s velitelem letectva a vrchním velitelem Národní armády Indonésie

V rozmezí několika dnů se velvyslanec Ivan Hotěk setkal s dvěma nejvyššími důstojníky Národní armády Indonésie (Tentara Nasional Indonesia /TNI/), velitelem armádních vzdušných sil , maršálem Yuyu Sutisnem (20. 3.), a vrchním velitelem TNI, maršálem Hadi Tjahjantem (26. 3.).

Hlavním cílem setkání z české strany bylo podpořit spolupráci v oblasti obrany mezi ČR a Indonésií a představit špičkám indonéské armády potenciál českého obranného průmyslu. Jednání se proto dotklo i možností uplatnění produktů českého zbrojního a obranného průmyslu v souvislosti s očekávanou obnovou a rozšiřováním vojenského arsenálu TNI.

Velvyslanec Ivan Hotěk připomněl, že spolupráce ČR a Indonésie ve vojenské oblasti získala nový impuls podpisem memoranda o porozumění mezi ministerstvy obrany obou zemí při příležitosti návštěvy českého ministra zahraniční v Indonésii a konání veletrhu IndoDefence v roce 2016. Obě země spolupracují v oblasti obrany i na platformě mírových misí OSN, do nichž Indonésie přispívá vůbec největším kontingentem. Velvyslanec Hotěk podotkl, že ČR vedle nejmodernější, spolehlivé a vysoce konkurenční vojenské techniky nabízí rovněž kvalitní armádní výcvik a vysoce kvalifikované instruktory.