česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Radomír Karlík
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

10. ročník Veletrhu evropského vysokoškolského vzdělávání EHEF v Jakartě

Druhý listopadový víkend (10.-11.11.) se v jakartském veletržním centru Kartika Expo konal výroční 10. Veletrh evropského vysokoškolského vzdělávání EHEF (European Higher Education Fair). Veletrh byl opět zorganizován ve spolupráci Delegace Evropské unie v Jakartě a indonéské vlády.

I letos se jej zúčastnili zástupci evropských vzdělávacích institucí a ambasád na více jak stovce prezentačních stánků. Svůj stánek zde mělo tradičně i Velvyslanectví ČR v Jakartě, prezentující zájemcům z řad indonéských studentů široké spektrum možnosti studia na českých vzdělávacích institucích, a Česká zemědělská univerzita Praha.

EHEF je v Jakartě již celou dekádu každoročně organizován jako reakce na rostoucí zájem indonéských studentů o studium na univerzitách a vysokých školách v evropských zemích. Každý rok odjíždí do některé ze zemí EU studovat více jak šest tisíc indonéských vysokoškoláků v rámci bakalářského, magisterského nebo postgraduálního studia. Indonéští studenti odjíždějí do Evropy za studiem s podporou některého ze stipendijních programů (LPDP, Erasmus+, vládní stipendia, univerzitní stipendia) i jako samoplátci.