česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2. ročník veletrhu Destination Europe v Jakartě

Ve dnech 9. a 10. dubna 2016 se velvyslanectví ČR zúčastnilo 2. ročníku evropského turistického a kulturního veletrhu Destination Europe pořádaného v prostorách Balai Kartini v centru Jakarty.
 

Akci, stejně jako v roce 2014, pořádala Delegace EU ve spolupráci s členskými zeměmi EU. Slavnostního zahájení se vedle velvyslanců pořadatelských zemí zúčastnila rovněž Vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti a bezpečnostní politiku, vice-prezidentka EU Federica Mogherini a ministryně zahraničních věcí Indonésie Retno Marsudi.

Zhruba 14 000 návštěvníků, což je o 20% více než v roce 2014) mělo možnost blíže se seznámit s tradicemi, kulturou a turistickými zajímavostmi na stáncích 64 vystavovatelů. Dvoudenní akce byla dále doplněna o živá vystoupení na hlavním pódiu (celkem osm lidových písní členských zemí V4 zde prezentoval pěvecký sbor indonéských studentů slovanských jazyků), lekcemi vaření a přednáškami. Asi největšímu zájmu se těšilo sbírání razítek do „europasů“, které mohli návštěvníci získat na jednotlivých stáncích.

Na stánku zastupitelského úřadu ČR bylo možné ochutnat tradiční bramboračku, vyzkoušet si své znalosti ve dvou různých kvízech o českých univerzitách a českém turismu a případně vyhrát tričko či tašku s potiskem.

Galerie


Destination Europe 2016