česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: kompas.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zvláštní opatření pro cizí státní příslušníky cestující vnitrostátními lety v rámci Indonésie a mezinárodními lety z a do Indonésie

V souvislosti s novými restriktivními opatřeními, která se týkají cestování vnitrostátními lety v rámci Indonésie a mezinárodních letů z/do země a  která vstoupila v platnost počínaje 06. 07. 2021, přistoupily indonéské úřady k úpravě podmínek pro cestování cizích státních příslušníků (tedy i občanů ČR).

Tyto upravené podmínky stanoví následující:

Cizí státní příslušníci, kteří hodlají vycestovat z Indonésie a přímo nastupují mezinárodní let bez předchozího vnitrostátního spoje (tj. např. odlétají z Jakarty), nejsou povinni prokázat se certifikátem o podstoupeném očkování.

Cizí státní příslušníci, kteří hodlají odcestovat z Indonésie, nejsou očkováni a k nástupu do mezinárodního spoje musí využít vnitrostátní přepravu (tj. např. odlétají z Denpasaru s přestupem v Jakartě), nejsou povinni prokázat se certifikátem o podstoupeném očkování za podmínky, že během přepravy neopustí letištní tranzitní prostor, prokážou se platnou letenkou s navazujícím přestupem na mezinárodní spoj a před nástupem k vnitrostátní přepravě obdrží povolení od letištní zdravotnické kontroly.

Cizí státní příslušníci mladší 12 let, kteří cestují s rodiči vnitrostátním letem nebo přilétají do Indonésie, nejsou povinni prokázat se certifikátem o podstoupeném očkování.

Cizí státní příslušníci přilétající do Indonésie se musí prokázat certifikátem o dokončeném očkování (dle typu vakcíny, tj. obvykle ve dvou dávkách).

Cizí státní příslušníci ve vnitrostátní a mezinárodní přepravě, kteří nemohou být očkování ze zdravotních důvodů, nejsou povinni prokázat se certifikátem o podstoupeném očkování, a to za podmínky, že zdravotní důvody bránící očkování doloží lékařským potvrzením.

Plné znění upravených podmínek cestování (PDF, 340 KB)