Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ázerbájdžán: Doporučení k cestám a pro vstup na území

 

Vzhledem k trvajícímu konfliktu o Náhorní Karabach je uzavřena ázerbájdžánsko-arménská hranice. MZV ČR nedoporučuje cestovat do oblastí v blízkosti linie dotyku znepřátelených stran.

Vstupem na území Náhorního Karabachu bez oficiálního souhlasu ázerbájdžánských orgánů se cizinec dopouští narušení hraničního režimu Ázerbájdžánské republiky, bude prohlášen za nežádoucí osobu a v budoucnu mu bude znemožněn vstup do Ázerbájdžánu.

Pro pohyb po území Ázerbájdžánu, s výjimkou některých chráněných přírodních území, nejsou jinak zavedena žádná omezení. Při pobytu se nicméně doporučuje respektovat základní bezpečnostní pravidla a pokyny příslušníků ozbrojených složek. Upozorňujeme, že fotografování „strategických“ objektů, především těch spojených s těžbou a zpracováním ropy a zemního plynu, ropovodů a plynovodů může vést k zadržení a dalším nepříjemnostem.

Podrobné informace  k cestování do Ázerbájdžánu na webu Velvyslanectví ČR v Baku:  https://www.mzv.cz/baku/cz/cestujeme_do_azerbajdzanu/index.html.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD.

.